Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kutlama etkinlikleri başladı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Maltepe Etkinlik Alanı’nda 2 gün boyunca devam edecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl kutlama etkinlikleri başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümünün kutlanacağı 2 gün sürecek etkinlik Maltepe Etkinlik Alanı’nda başladı. Güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte vatandaşlar x-ray cihazlarından geçirilerek içeri alındı. Etkinlik alanına akın eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla çalan müziğe eşlik etti. Çocukların da katıldığı etkinlikte vatandaşlar bando eşliğinde marşlar söyleyerek bol bol fotoğraf çektirdi. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) düzenlediği etkinlikte; Gazapizm, Melike Şahin, Madrigal, Ozbi, Selçuk Balcı, Nova Norda ve Kolektif İstanbul sahne alacak. 29 Ekim Pazar günü ise gün boyu sürecek etkinliklerin yanı sıra Zülfü Livaneli, İskender Paydaş ve Orkestrası, Duman, Kubat, Edis, Sıla, Mazhar Alanson, Adamlar, Sevcan Orhan, İlyun Bürkev, Cümbüş Cemaat ve Ersin Show sahne alacak. İstanbullular.

“BÜTÜN ÜLKEDE BU ŞEKİLDE KUTLANSIN”

100’üncü yıl kutlamalarına katılmak üzere bölgeye gelen Ezgi Coşkun, “Ülke genelinde bu şekilde kutlanmasını isterim. Çocukluğumuz stadyumlarda neşe ve heyecanla geçti. Tatile bir hafta başlardık.” Önceden. Ailemiz heyecanla beklerdi. O heyecanı yeniden hissedebilmek beni çok heyecanlandırdı. Çok mutluyum. 100. yılımız.” “Tebrikler” dedi.

“BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TARİH”

Etkinliğe katılan Meltem İge, “Çok heyecanlıyız. Çok güzel bir organizasyon ve etkinlik. Heyecanımızı ortaya koyma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz. Bizim için çok önemli bir tarih. Düşünüyorduk” dedi. haftalardır bunun hakkında konuşuyoruz. Tüm arkadaşlarımızla buradayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu