Haber

CHP’li Tanal: Sandığa gelmeyen yetkililer oldu

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar ilk turda yüzde 50’yi geçememiş ve seçim ikinci tipe bırakılmıştı. 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur öncesi seçim güvenliği konusu da tartışma yarattı.

Cumhuriyet’ten Şevval Aydoğan’a konuşan CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, ‘AK Parti’lilerin bazı sandıklara sızdığını’ iddia etti.

Tanal, “Sandığa gelmeyen memurlar oldu. İkinci tur bize sandık görevlilerimizi değiştirme imkanı veriyor. Mevsimlik tarım işçilerinin ve gelmeyenlerin oy kullanmaması için gerekli tedbirler alınmalı. “

‘KARŞI STRATEJİ GELİŞTİREMEDİK’

CHP Doğu Masası Uygulama Konseyi Üyesi Mehmet Yula, “Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nın tüm liderleri kendi partilerinin liderlerini ve üyelerini Anadolu’nun en ücra köşesinden sahaya göndersin. AK Parti stratejik bir yol izlemiş ve oyların yüksek olduğu alanlarda CHP’nin itiraz hakkını kullanmıştır. Teşkilatlarımız il sandıklarımızı zamanında sayıma götürdüler ama AK Parti’nin stratejisine karşı bir strateji geliştiremedik. Aynı zamanda itiraz hakkımızı da kullanabiliriz. Ayrıca devleti temsil eden yetkililer de bir sonraki seçimde seçime müdahil olma tavrından vazgeçmelidir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu