Haber

Suriye: İsrail’in füze saldırılarında üç sivil yaralandı

İsrail’in Suriye’nin Humus kentinde birden fazla noktaya füze saldırısı düzenlediği ve söz konusu saldırılarda 3 sivilin yaralandığı iddia edildi.

Suriye devlet haber ajansı SANA’nın haberine göre, askeri bir kaynak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yerel saatle 00.50 sıralarında İsrail, Lübnan’ın kuzeyindeki Humus kırsalında bazı noktalara roket saldırısı düzenledi.”

‘HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ BAZI FÜZELER ATTI’

Ajansın haberinde, “Hava savunma sistemlerimiz düşman füzeleriyle karşılaştı ve bir kısmını düşürdü. Saldırıda 3 sivil yaralandı, akaryakıt istasyonu ve akaryakıt tankerleri yakıldı.” Söz konusu füze saldırılarına ilişkin İsrail makamlarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

REUTERS’TEN ‘İRAN’DAN ASKERİ YARDIM’ İDDİASI

Nisan ayında Reuters haber ajansına konuşan Suriye, İran, İsrail ve Batılı kaynaklar, İran’ın 6 Şubat Maraş depremlerinin ardından Suriye’ye yaptığı insani yardımları silah ve askeri teçhizat sevkiyatını kamufle etmek için kullandığını, İsrail’in son dönemde artırdığını ve “kesin” olduğunu söyledi. istihbarat”. Osmanlı Devleti’ni temel alan füze saldırılarının da bu askeri sevkıyatları hedef aldığını iddia etti. (DIŞ HABERLER)

haberakcadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu