Haber

HDP’li Bülbül: “Kumluca’daki zarar tazmin edilmelidir”

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören üreticilere tazminat ödenmesi için hükümete çağrıda bulundu.

Bülbül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Mısırlı bilim adamlarının Nil’in taşma zamanını 4 bin yıl önce hesapladıklarını ancak 4 bin yıl sonra Antalya ve diğer illerde her yıl sellerin meydana geldiğini söyledi.

Dere yatakları ve benzeri yerlere yerleşim yeri ve ev yapılmadan önce gerekli önlemlerin alınmasının önemine işaret eden Bülbül, tarımda sulama politikasının toprağın, suyun ve bilimin gerektirdiği şekilde olmasını istedi.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından bölgeyi ziyaret ettiklerini anlatan Bülbül, şöyle devam etti:

“Gelen devlet görevlileri çeşitli soruşturmalar yaptı ancak incelemeler sonucunda kamuoyu ‘Kaybımız en kısa sürede telafi edilecek’ dedi. Böyle bir görüş yok.Halk arasında çaresizlik hissi var.Zararın yakın ölçekte tazmin edilmesi ve barınma sorunu yaşayan insanımızın barınma sorununun da çözülmesi gerekiyor.Hükümeti davet ediyorum. Zarar gören üretici, ev ve işyerleri konusunda duyarlı olunması, sorunların bir an önce çözülmesi dileğiyle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu